Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Gimnazistai Europos Parlamentą išvydo savo akimis

 

Birželio 25–27 dienomis du Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijos mokiniai Lukas Krasauskis ir Irmantas Brazauskas bei mokytoja Lina Kazakaitienė lankėsi Belgijos sostinėje Briuselyje. Jie dalyvavo vidurinių mokyklų konkurse 2019, kurį remia Europos regionų komiteto EA frakcija. Mokiniai kartu su kitomis komandomis iš 7 šalių turėjo galimybę pažinti Europos Parlamento darbą, dalyvauti plenariniame posėdyje.

Susitikime su Regionų komiteto nariais mokiniai pristatė savo kraštą, mokyklą. Vėliau aplankė Europos Sąjungos muziejų, kur sužinojo daug faktų apie Europos Sąjungos kūrimosi pradžią, eigą, ryškiausius įvykius.

Vakare EA frakcijos pirmininkas Karl Vanlouwe visas komandas pakvietė į vakarienę, kur konkurso nugalėtojai vieni su kitais galėjo artimiau susipažinti.

Pažintinės kelionės metu mus globojo vizito iniciatorius Europos regionų komiteto narys Panevėžio rajono savivaldybės meras Povilas Žagunis. Mero pastangomis keletą metų iš eilės rajono mokyklų mokiniai turi galimybę plėsti akiratį tokiame puikiame renginyje.

Kitą dieną apžvalginiu miesto autobusu apvažiavome gražiausias Briuselio vietas. Matėme Katedrą, Karališką muziejų, aikštes, Justino rūmus, Parlamento pastatus, žymųjį Belgiškų vaflių fabrikėlį.

Konkurso tikslas – suteikti jaunimui žinių apie Regionų komitetą, Europą ir ES buvo pasiektas. Grįžome į Lietuvą pilni įspūdžių.

Briuselyje daugiausia iš visos Lietuvos svečiavosi Panevėžio rajono mokinių. Mero P. Žagunio iniciatyva į Belgijos sostinę jie vyksta jau 8 metus iš eilės.

 


 Neformaliojo švietimo organizatorė Lina Kazakaitienė


Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2019-07-31 13:57:49
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal