Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Geros emocijos nuspalvina rudenį

 

Lapkričio mėnesį, kai saulė tik trumpam išsklaido tamsą, vėjas nupučia šilumą ir ryškesnes spalvas, gyventojų bendruomenė „Upytės žemė“ stengiasi žmonėms praskaidrinti nuotaiką.

Lapkričio pradžioje gyventojai susitiko su Eligijumi Valskiu, skleidžiančiu sveikos gyvensenos idėjas. Teisinga mityba, taisyklingas kvėpavimas, optimalus fizinis aktyvumas, ramus miegas, grūdinimasis ir daug kitų dalykų daro įtaką mūsų sveikatai. Ieškant atsakymų į klausimą kaip gyventi ilgai ir kokybiškai, susirinkusieji gilinosi į doros principais paremtos gyvensenos puoselėjimą.

Lapkričio viduryje, norintieji išsklaidyti nuotaikos drumzles, susirinko į „Juoko jogos“ užsiėmimą, kurio metu pagal unikalią metodiką jungdami juoką ir kvėpavimą žmonės tiesiog valandą juokėsi. Saviugdos trenerė Kristina Laučienė trumpai papasakojo apie juoko naudą organizmui. Pradėję šypsotis atlikdami paprastą kvėpavimo pratimą, netrukus visi kvatojo natūraliai – sveikindamiesi, „maišydami kokteilius“, krypuodami kaip antys, kalbėdami įsivaizduojamu telefonu, bėgiodami per „karštas žarijas“. Visi buvo linksmi, nes kai žmogus juokiasi, organizmas gamina laimės hormonus. Abu susitikimus padėjo suorganizuoti Panevėžio rajono visuomenės sveikatos biuras.

Lapkričio 21-oji pradžiugino išvyka į Skėmius (Radviliškio r.), kurie nuo XIX a. pradžios turėjo pakelės užeigą, prieš du šimtmečius „traktu“ vadinamą. Traktieriuje keliauninkai pasikeisdavo arklius, pailsėdavo, pavalgydavo ir pernakvodavo, čia lankėsi pats Rusijos imperatorius Aleksandras I su pačia, kaimo vyrai aptardavo svarbiausius reikalus. Legendomis apipintame traktieriuje upytiečiai tarsi sugrįžo į senus laikus – klausėsi šeimininkės Mortos istorijų ir vaišinosi gaspadinių paruoštomis vaišėmis. Kai vaidinime pagal kunigo Matulio pjesę dalis atvykusiųjų tapo artistais, žiūrovai netvėrė juoku – taip visiems linksma buvo. Šokdami lietuviškus liaudiškus šokius, dainuodami dainas žmonės linksminosi iki vėlyvo vakaro.

Bendraudami ir dalindamiesi savo jausmais įsitikinome, kad geros emocijos gali nuspalvinti pilką dieną ir išlaisvinti energiją, kurią paskleidę tampame geresni, stipresni ir sveikesni. 


 Gyventojų bendruomenės „Upytės žemė“ narė Jurgita Zalatorienė
 
  

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2017-11-24 08:32:31
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal