Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Geležių miestelio mezgėjų iniciatyvą gyrė ir Prezidentė

 

Panevėžio rajono Geležių miestelio gyventojų numegztas 87 metrų ilgio trispalvis Nepriklausomybės šalikas tapo ryškiu akcentu sostinėje vykusiuose Lietuvos Nepriklausomybės dienos šventiniuose renginiuose ir nepraslydo pro akis ne tik eiliniams vilniečiams, bet ir  šalies vadovams.

Per 30 geležiečių savo originalų į didelį kamuolį susuktą kūrinį praėjusį šeštadienį vežė į Vilnių, kur dalyvavo svarbiausiuose Kovo 11-osios renginiuose – iškilmingame minėjime Seime, Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonijoje Nepriklausomybės aikštėje bei šventinėje eisenoje Gedimino prospektu.

Šaliko mezgimo idėjos sumanytoja Geležių pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytoja Jovita Barolienė pasakojo, kad būriui geležiečių lūkuriuojant Seimo fojė, į juos dėmesį atkreipė pro šalį į iškilmingą posėdį ėjusi Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Prezidentė paklausė, iš kur atvykome, teiravosi, kaip sugalvojome numegzti tokį šaliką, gyrė jį, sakė besididžiuojanti, kad ir mažuose šalies miesteliuose gimsta gražios iniciatyvos, gyvena kūrybingi, patriotiški, Lietuvą mylintys žmonės. Šilto Prezidentės bendravimo sujaudintos kai kurios moterys net susigraudino“, – malonų bendravimą su šalies vadove prisimena J. Barolienė.

Kildamas laiptais į Kovo 11-osios Akto salę pro trispalvį mezginį nepraėjo ir Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis. Įsijungęs į bendrą šaliku apjuostą gyvąjį ratą Seimo vadovas taip pat stebėjosi ir gyrė geležiečių sumanymą.

„Jautėmės pakylėti ir įvertinti. Nors kai dirbome, mezgėme, tikslo išgarsėti neturėjome, tiesiog labai nuoširdžiai norėjome išreikšti bendrystę, vienybę, pagarbą ir meilę savo šaliai, savo kraštui, vieni kitiems“, – sakė mokytoja.

Daug gerų emocijų Geležių delegacija patyrė ir žygiuodama iškilmingoje eisenoje „Mūsų laisvė“ Gedimino prospektu nuo Nepriklausomybės aikštės iki Katedros aikštės. Pakelėse stovintys žmonės palydėjo trispalvį šaliką nešančius geležiečius sveikinimo ir palaikymo šūksniais.

„Išgyvenome nepakartojamą vienybės jausmą, buvo labai gera pasijusti svarbia ir spalvinga didelio renginio dalimi. Smagu patirti, kaip maža iniciatyva gali virsti dideliu visaapimančiu veiksmu“, – sakė J. Barolienė.

Trispalvį Nepriklausomybės šaliką, kaip solidarumo, bendrystės ir pagarbos Lietuvai simbolį, J. Barolienės įkvėpti mokyklos mokytojai, mokiniai, jų tėveliai, kiti miestelio gyventojai pradėjo megzti vasario pradžioje, ruošiantis minėti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Tačiau numezgę 25 metrus azarto pagauti žmonės nebesustojo ir darbavosi toliau.

Kovo 9 dieną šaliku simboliškai buvo apjuosta Geležių miestelio aikštė. Akcija skirta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 27-osioms metinėms paminėti.


Savivaldybės informacija
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2017-03-15 12:57:50
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal