Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Gedulo ir vilties dieną Ramygaloje skambėjo okupacijos aukų pavardės

 

Šiandien, birželio 14-ąją, Ramygaloje vyko iškilmingas renginys, skirtas Gedulo ir vilties, Okupacijos ir genocido dienų tragiškoms netektims ir pasipriešinimui atminti. Panevėžio rajono savivaldybė prisidėjo prie visoje Lietuvoje vykstančios tremtinių ir politinių kalinių atminimo akcijos „Ištark, išgirsk, išsaugok“.

Renginys vyko Laisvės aikštėje prie paminklo komunistų genocido aukoms, žuvusiems partizanams, politiniams kaliniams ir tremtiniams atminti.

Susirinkusiems giedant Lietuvos Respublikos himną Lietuvos šaulių sąjungos 5-osios rinktinės Ramygalos 11-osios šaulių kuopos vadas Andrius Nerlikas pakėlė Valstybės vėliavą.

Panevėžio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Antanas Pocius padėkojo kraštiečiams už pagarbą tautos istorijai ir palinkėjo vilties bei tikėjimo laisva ateitimi.

Prie paminklo padėtos gėlės, žuvę laisvės kovotojai pagerbti tylos minute.

Iš Vilniaus atvykusi lituanistė, kraštotyrininkė Gražina Navalinskienė ramygaliečiams perdavė Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro vadovės Teresės Birutės Burauskaitės linkėjimus ir priminė, kad daugiausia Lietuvoje karių savanorių būta iš Ramygalos krašto, kurio žmonės šventai saugo istorinę atmintį ir puoselėja gilią pagarbą savo tautos didvyriams, kovotojams už laisvę, tremties kankiniams.

Reikšmingiausiu minėjimo akcentu tapo Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro bei „Versmės“ leidyklos parengto Ramygalos krašto gyventojų, nukentėjusių nuo sovietų okupacijos režimo, sąrašo skaitymas. Partizanų, jų rėmėjų, lagerių kalinių, tremtinių pavardės buvo surašytos į 90 lapų.

Jas vieną po kitos, paminėdamos ir šių žmonių gyvenimų tragiškų įvykių datas, su didžiule pagarba pradėjo skaityti G. Navalinskienė, tęsė buvusi ilgametė Ramygalos gimnazijos kraštotyros muziejaus vadovė pedagogė Irena Zubauskienė.

Abi skaitovės – patriotiškumo puoselėtojos, ypatingai nusipelniusios Ramygalos krašto ir Lietuvos istorinei atminčiai. G. Navalinskienė – lietuvių kalbos vadovėlių autorė, „Versmės“ leidyklos redaktorė, vyriausioji monografijų serijos „Lietuvos valsčiai“ knygos „Ramygala“ redaktorė ir sudarytoja. I. Zubauskienė – už visuomeniškai aktualią publicistiką, ugdančią tautiškumą ir dvasines vertybes įvertinta Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliu „Tarnaukite Lietuvai“.

Skaitovėms tęsti sąrašą padėjo Ramygalos bibliotekos bibliotekininkė Marytė Čeponienė.

G. Navalinskienė sakė, kad perskaitytos pavardės bus įtrauktos į „Versmės“ leidykloje rengiamos leisti knygos „Ramygala“ antrąją dalį.

Išklausę skaitymų renginio dalyviai neskubėjo skirstytis. Okupacijos režimo aukų artimieji jautriai dalijosi širdies žaizdomis, prisiminimais, kurie amžiams išliks gyvi jų ir ateinančių kartų atmintyje.

  Savivaldybės informacija
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2019-06-17 08:57:38
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal