Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt Renginių kalendorius

 Naujienų prenumerata

Gasparėlių pilkapyne panaikintas šiukšlynas

 

Paįstrio seniūnijoje, šalia Lėvens ošiančiame pušyne, slepiasi Gasparėlių pilkapynas, kitaip dar Milžinkapiais vadinamas. Žmonės pasakoja, kad čia ir kiek tolėliau esančiame Gasparų pilkapyne palaidoti žuvę senieji Lietuvos karžygiai. Senų senovėje šiose apylinkėse vyko didelis mūšis su Livonijos ordinu. Daug buvo priguldyta priešų, bet krito ir lietuvių kariai, ne visi grįžo iš mūšio... Ir dabar pušyne yra daugiau nei dvidešimt kalnelių-pilkapių. Ant kai kurių išlikę akmenų vainikų likučiai. Didžioji dalis pilkapių apardyti senienų mėgėjų dar prieš Pirmąjį pasaulinį karą, vėliau nepriklausomos Lietuvos laikais, pokario metu. Aplinkinių kaimų gyventojai čia kasė smėlį savo poreikiams. Vyko ir archeologinės ekspedicijos.

Duobės kalneliuose jau seniai užsitraukė samanomis. Bet dabar pušyno ramybę drumsčia šiukšlintojai iš aplinkinių gyvenviečių ir sodų. Veža savo buitines, statybines, žaliąsias atliekas į mišką, verčia kur papuola. Vairuotojai nesibodi čia atsikratyti senomis padangomis.

Paįstrio seniūnijos iniciatyva pušyne panaikinti nelegalūs šiukšlynai. Čia pasidarbavo UAB „Švaros komanda“. Surinkta tona gyventojų šiukšlių. Miškas tapo švaresnis. Rajono savivaldybė ir Paįstrio seniūnija aplinkinių gyvenviečių ir sodų gyventojus kviečia naudotis didžiagabaričių aikštelių ir šiukšles išvežančių įmonių paslaugomis ir neteršti miško. Poilsiaudami gamtoje, susirinkime savo šiukšles. Tausokime miškus, gerbkime savo protėvių palaidojimo vietas, neterškime gamtos. 


 Savivaldybės administracijos vyr. specialistas Skirmantas Vertelka
 Fotografijos autoriaus
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2020-05-08 14:07:23
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal

 
 
 
   

 

KRAŠTO APSAUGOS SAVANORIŲ PAJĖGOS VYČIO APYGARDOS
  5-OJI RINKTINĖ