Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Europos muziejų nakties proga lankėme Kauną

 

Gegužės 18 d. Panevėžio trečiojo amžiaus universiteto rektorė Zita Kazlauskienė buvo surengusi kelionę į Kauną, į akciją „Europos muziejų naktis“. Mes, dvi paįstrietės Vanda Rapkevičiūtė-Živelienė ir Ona Jankevičiūtė-Striškienė, aplankėme kraštiečio skulptoriaus Juozo Zikaro namą-muziejų, nužvelgėme Kauno miesto panoramą nuo Pelėdų kalno. Muziejininkė Rasa Ruibienė mus ir kitus lankytojus sutiko su garuojančia arbata ir saldumynais. Išsamiai papasakojo ir maloniai parodė gyvenamąsias patalpas, dirbtuves, terasas, kiemelį.

Kiekvienas pagal pomėgius ir galimybes lankėme muziejus, bažnyčias, parodas. Pailsindami kojas žiūrėjome demonstruojamus filmus, keletui minučių stabtelėjome pasiklausyti koncertuojančiųjų. Vilniaus gatvė buvo pilna įvairiausių suvenyrų prekiautojų, žavėjo pavieniai muzikantai. Įspūdingai atrodė „Gėlų gatvės“ apipavidalinimas. Rimčiai nuteikė Pilies teritorija.

Kaunas pasitiko šventiškai pasipuošęs, su renginių gausa. Miestas gegužės 17–19 d. šventė savo gimtadienį.

Labai maloniai, nors jau ir po darbo valandų, priėmė ir nuoširdžiai pasakojo kanauninko rašytojo Juozo Tumo-Vaižganto muziejaus darbuotoja. M. K. Čiurlionio muziejuje pirmiausia apžiūrėjome eksponuojamą naujai rastą lobį ir kitas ekspozicijų sales. Susikaupę parymojome prie Nežinomo kareivio kapo, nusilenkėme didingam Laisvės paminklui ir išskubėjome į Panevėžį.

Turėjusieji jėgų tęsė naktinėjimą Panevėžyje. Likome pakerėti Kauno mokėjimu gražiai švęsti miesto gimtadienį, dėkingi vadovei Zitai Kazlauskienei už jos gražias iniciatyvas.


 Ona Striškienė, Paįstrio kraštiečių klubo „Ąžuolas“ tarybos narė
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2019-06-05 09:18:59
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal