Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Etnokultūrinės stovyklos dalyviai mokėsi pažinti savo krašto tradicijas

 

Vaikų ir jaunimo užimtumas vasaros metu labai svarbus kaimo vietovių gyventojams. Smilgių kultūros centro darbuotojai, rūpindamiesi mokinių užimtumu, jau aštuntą kartą organizavo etnokultūrinę stovyklą „Etnosmilga 2019“.

Nuo 2012 metų vykdome edukacines stovyklas etninės kultūros temomis, įtraukdami įvairaus amžiaus vaikų ir jaunimo grupes. Sukaupta patirtis rodo, kad mokiniams reikalingos naujos veiklų formos, padedančios įtraukti, sudominti, dalyvauti.

Vykstant globalizacijos procesams, jauniems žmonėms vis sunkiau apibrėžti savąjį identitetą, todėl nusprendėme pasiūlyti jau tradicinėmis tapusias etnines veiklas.

Stovykloje įgytą patirtį ir žinias vaikai ir jaunimas kaupia ir tarsi veria kaip uogas ant smilgos.

Projekto tikslinė grupė – vaikai ir jaunimas iš Aukštaitijos regiono, todėl šiemet sulaukėme dalyvių iš Šiaulių, Panevėžio miestų, Radviliškio, Panevėžio ir Pakruojo rajonų.

Stovykloje vykdėme 4 kultūrines veiklas: namų puošybos tradicijas, kulinarinį paveldą, grojimą senoviniais instrumentas, dainavimą ir šokius.

Stovyklos dalyviai vyko į Anykščius, aplankė Arklio muziejų, stebėjo edukacinę programą „Duonelė kasdieninė“.

Stovykla organizuota neformaliojo ugdymo principais. Dalyviai, susipažinę su siūlomomis veiklomis, galėjo savarankiškai rinktis, kurios veiklos jiems įdomesnės, ir jose daugiau dalyvauti. Programa buvo derinama atsižvelgiant į dalyvių galimybes, gabumus.

Dalyviai rezultatų galėjo pasiekti tik savo aktyvumu, todėl stovyklos vadovams buvo keliami reikalavimai dėl taikomų metodų, atviro ir neformalaus bendravimo, dėmesiui tiek grupei, tiek temoms. Labai svarbus mokymasis iš patirties, aptariant, įvardijat ir darant išvadas, kurios įprasminamos, jas pritaikant gyvenime.

Manome, kad vaikai ir jaunimas, savaitę lankę specifinėje aplinkoje vykusią stovyklą, išmoks mylėti savąjį kraštą, pažinti jo kultūrinę praeitį.

Už projekto finansavimą dėkojame Lietuvos kultūros tarybai, dalinį rėmimą – Panevėžio rajono savivaldybei.

 


 

Smilgių kultūros centro direktorė Lina Narkevičienė
 
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2019-07-31 14:17:35
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal