Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Diena be automobilio

 

Rugsėjo 22-oji Tarptautinė diena be automobilio. Šios dienos tikslas – atkreipti mokyklos bendruomenės dėmesį į neigiamą transporto priemonių įtaką mūsų sveikatai bei aplinkai. Taip pat siekėme paskatinti visuomenę atsisakyti automobilio ir rinktis aplinkai draugiškesnę transporto priemonę – pasinaudoti visuomeniniu transportu, važiuoti dviračiu, riedučiais,  paspirtukais, riedlentėmis ar eiti pėsčiomis.

Mokiniai, atsakingi už akcijos organizavimą, pasitiko ateinančius, priminė, kada ir kur pirmą kartą buvo minima ši diena, koks jos tikslas. Kvietė mokinius ir mokytojus pamąstyti, kaip mes patys galėtume prisidėti prie aplinkos išsaugojimo. Mokyklinė lenta greit užsipildė aplinką tausojančiais pasiūlymais: rūšiuoti atliekas, važinėti paspirtuku ar vaikščioti pėsčiomis, prižiūrėti aplinką, sodinti medžius, į vandenis ir dirvožemį neleisti nuotekų ar chemijos priemonių, taupyti elektros energiją. Mokytojai, kurie atvyko automobiliu, privalėjo atlikti sveikatą stiprinančias ir aplinką tausojančias užduotis – apibėgti aplink mokyklą, važiuoti dviračiu ar riedučiais, atlikti keliasdešimt pritūpimų. Prisidėjusiems prie iniciatyvos ir į mokyklą atėjusiems pėstute, atvažiavusiems dviračiais, riedučiais ar riedlente buvo įteikti aplinką tausoti skatinantys Europos Parlamentaro Bronio Ropės dovanoti knygų skirtukai „Gana to plastiko. Renkuosi žalią“.

Minėdami Dieną be automobilio siekiame atkreipti bendruomenės narių dėmesį į švarios aplinkos išsaugojimą ir sveikatos stiprinimą.


 Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Odeta Baltramiejūnienė
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2020-10-07 12:53:43
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal