Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Dezinfekcinis skystis: ne tik nauda, bet ir pavojai

 

Karantino metu viena iš efektyvių apsaugos nuo koronaviruso priemonių yra dezinfekcinis skystis. Tačiau neatsargiai ir neatsakingai naudojamas jis gali prišaukti nelaimę. Kaip saugiai elgtis su šia priemone, kad neprisadarytume daugiau žalos nei naudos, informuoja Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Panevėžio priešgaisrinė gebėjimo valdyba.

Dezinfekcinio skysčio, kuris neretai yra pilstomas, pagrindą sudaro 80 proc. alkoholio. Tad jis gali lengvai įsiliepsnoti. Rūkant arti dezinfekcinio skysčio gali labai greitai pliūptelti liepsna. Kadangi šis skystis yra labai degus, jį reikia laikyti atokiau nuo užsidegimo šaltinių.

Ką būtina žinoti, jeigu įsigyjate didelius kiekius dezinfekcinio skysčio? Jeigu patalpos nėra pritaikytos tokių medžiagų sandėliavimui, jose draudžiama laikyti didelius kiekius labai degių medžiagų. Administracinėse, gyvenamosiose patalpose leidžiama laikyti tik savo poreikiams ne daugiau kaip 5 l ypač degių, labai degių ir degių skysčių specialiai tam skirtoje taroje. Draudžiama tokias medžiagas laikyti palėpėse, po laiptais, techninėse nišose, rūsiuose ir cokoliniuose aukštuose.

Saugodamiesi koronaviruso, pasirūpinkite, kad nežūtumėte gaisre. Specialistai įspėja: namuose nepalikite įjungtų į elektros tinklą telefonų kroviklių, besikraunantį telefoną padėkite ant tvirto ir nedegaus pagrindo, nepalikite jo krautis ant lovos ar fotelio.

Būtina pasirūpinti, kad elektros prietaisų laidai būtų tvarkingi, nemindomi, neprispausti baldų. Nerūkykite lovoje, nuorūkas užgesinkite, nepalikite smilkti.

Patikrinkite, ar veikia autonominiai dūmų detektoriai, jeigu reikia, pakeiskite jų maitinimo elementus, pasirūpinkite šildymo prietaisais. 


 Parengta pagal Panevėžio priešgaisrinės gebėjimo valdybos informaciją
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2020-03-25 13:38:57
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal