Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt Renginių kalendorius

 Naujienų prenumerata

„Demokratijos paieškos“ Panevėžyje

 

Šiais laikais demokratija vis dažniau priimama kaip savaime suprantama duotybė. Žmonės taip dažnai varijuoja šiuo skambiu žodžiu, kad kartais užmiršta pasitikrinti ir nusistatyti, kiek demokratiškas jis pats kaip žmogus ir kiek demokratiška aplinka, kurioje gyvena, veikia.

ESFA (Europos socialinio fondo agentūros), ES fondų finansuotas projektas „Demokratijos paieškos“ į mokymus ir susitikimus su sprendimų priėmėjais pakvietė 21 jauną žmogų iš Panevėžio rajono.

Lektoriai Audrius Laurutis, Lina Blaževičiūtė ir Algirdas Šaulys siekė padėti jauniems žmonėms pasiruošti susitikimams su savivaldybės administracijos speccialistais, tarybos nariais ir argumentuotai išsakyti nuomonę ir pasiūlymus jiems rūpimais klausimais. Tačiau Panevėžyje vykusios „Demokratijos paieškos“ buvo kur kas kompleksiškesnės. Jauni žmonės taip pat mokėsi raiškiai kalbėti, nebijoti kalbėti prieš auditoriją, argumentuotai dėstyti mintis, grafiškai jas atvaizduoti. Mokymuose jauni žmonės pasitikrino savo vertybes, požiūrius, tolerancijos lygį, ugdėsi socialines asmenines kompetencijas ir didino pilietinio aktyvumo kompetenciją.

Mokymų metu buvo paliesti tokie jaunimo politikos klausimai:

-          Jaunimo užimtumas;

-          Viešųjų miesto erdvių panaudojimas jaunimo iniciatyvoms;

-          Savanorystės galimybės;

-          Jaunimui patrauklios savivaldybės kūrimo būdai.

Jaunų žmonių sukurti ir pasiūlyti konkretūs šių jiems aktualių problemų sprendimai buvo tokie:

1.   PJK (Panevėžio jaunimo kortelė)

Nuolaidų ir įvairiausių gerų „sandorių“ jauno žmogaus kortelė, su kuria gali pigiau lankytis kultūriniuose, pramoginiuose renginiuose, važinėti viešuoju transportu. Sukuriama partnerystės sistema su savivaldybės įstaigomis ir privačiomis įstaigomis.

2.   Savanorystės vietų išplėtimas ir sklaida

Panevėžyje reikia daugiau vietų savanoriams. O jau esamas galimybes labiau išviešinti. Svetainė, facebook‘as, naujų savanorystės vietų suderinimas.

3.   „Street workout‘o“ aikštelės

Ypač populiarus sportas gatvėje. Reikia bent 2–3 papildomų vietų, kur būtų galima sportuoti. Reikalingi turnikai ir lygiagretės.

4.   Lingerio parko poilsio ir laisvalaikio aikštelė

Tinklinio aikštelė, poilsio ir laisvalaikio zona šeimoms.

5.   Savanorystės vietų žemėlapis

Vietų, kuriose galima savanoriauti, sąrašo sukūrimas ir išviešinimas. Sukuriamas facebook puslapis, nuolat atnaujinama informacija. Viešinimas soc. tinkluose.

6.   Grafičio menininkų rajonas Panevėžyje

Gatvė ar kita teritorija, atiduodama grafičio menininkams, freskų kūrėjams ir taip didinamas Panevėžio patrauklumas užsieniečiams, vietos gyventojams ir kt. miesto svečiams.

Kitas šio projekto rezultatas – orientacinis žaidimas. Projekto organizatoriai Jaunimo politikos tyrimų ir analizės institutas ir VšĮ Kūrybos ir inovacijų laboratorija nuolat ieško jungčių tarp skirtingų disciplinų. Šįkart paimtas pramoginis orientacinis žaidimas, kuris pritaikytas ugdymo reikmėms. Dalyviai mokėsi, kaip sukurti žaidimą, mokymų metu patys kūrė užduotis ir išbandė vieni su kitais. Žaidimo dalyviai turėjo fotografuoti ir filmuoti, kalbinti įvairių savivaldos įstaigų darbuotojus, sužinoti, kuo naudinga savanorystė, kokie didžiausi renginiai laukia kultūros centre, kokios edukacinės veiklos vykdomos muziejuje, ir sužinoti slaptos, dar niekur neskelbtos informacijos apie Panevėžio renginius. Vėliau dalyvių parnešti rezultatai buvo komentuojami, reflektuojami.

Paskutinę projekto dieną, balandžio 25 dieną, buvo duotas orientacinio žaidimo startas. Žaidimo užduotys paskelbtos savivaldybės įstaigose.

Po orientacinio žaidimo vyko pagrindinis susitikimas, kurį pavadinome išplėstiniu jaunimo reikalų tarybos posėdžiu. Labai džiaugiamės politikų ir administracijos specialistų dalyvavimu. Būtent ten ir buvo pristatytos  anksčiau išvardytos idėjos.

Aptartas galimas savivaldybės ir jai pavaldžių institucijų bendradarbiavimas įgyvendinant idėjas, finansavimo galimybės. Jauni žmonės gavo savivaldybės pritarimą ir kvietimą bet kada atvykti, konsultuotis ir teikti prašymus ir projektų paraiškas, leisiančias dalyvauti finansavimo konkursuose.

Projektas „Demokratijos paieškos“ Panevėžyje prasidėjo, o kaip toliau seksis, priklausys nuo jaunų žmonių noro, motyvacijos ir aktyvumo bendradarbiaujant su savivaldos institucijomis.


 VšĮ Kūrybos ir inovacijų laboratorijos direktorius Audrius Laurutis
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2018-09-20 15:15:11
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal

 
 
 
   

 

KRAŠTO APSAUGOS SAVANORIŲ PAJĖGOS VYČIO APYGARDOS
  5-OJI RINKTINĖ