Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Dembavos progimnazijos projekto „Gyvenk sveikai ir viskas bus gerai II“ veiklos: žalumynų auginimo bandymai

Ant palangės auginami žalumynai turi daug sveikatos suteikiančių vitaminų ir paskanina kasdieninį maistą. Tačiau vėlyvą rudenį ir žiemą būna mažai saulės bei šilumos, todėl labai nekantru laukti, kol žalumynai sudygs ir užaugs. Progimnazijos jaunieji tyrėjai nutarė išbandyti jų auginimo paspartinimą natūraliais augimo stimuliatoriais.

Sėjos darbus pradėjo lapkričio pabaigoje. Lapinių ridikėlių ir pipirnių sėklas prieš sėją pamirkė geriamosios sodos bei vandenilio peroksido tirpaluose, kontrolinio varianto – vandenyje. Išmirkusias sėklas pasėjo į indelius. Ilgai laukti neteko – visos augimo stimuliatoriais paveiktos sėklos pradėjo dygti jau kitą dieną, o mirkytos vandenyje – po dviejų dienų.  

Bandymai nenuvylė: augimo stimuliatoriuose mirkytų sėklų daigai augo ir vystėsi kur kas greičiau, negu mirkytų vandenyje. Jie buvo aukštesni, tvirtesniais stiebais, patraukliau atrodė. Skirtumų tarp geriamosios sodos ir vandenilio peroksido poveikio tyrėjai nepastebėjo ir padarė išvadą, kad natūralius augimo stimuliatorius naudoti verta, nes jie iš tiesų pagreitina netgi pačiu tamsiausiu metų laikotarpiu auginamų žalumynų dygimą ir vystymąsi.


 Projekto koordinatorė R. Rožėnienė ir biologijos mokytoja A. Klebonaitė
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2019-12-06 14:46:52
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal