Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Dembavos progimnazijos gamtotyrinė patirtis pristatyta tarptautinėje konferencijoje

 

Tarptautinėje mokslinėje-teorinėje konferencijoje „Gamtamokslinis ugdymas XXI a. mokykloje“ pranešimus skaitė ir Panevėžio rajono Dembavos progimnazijos mokytojos.            

Renginys vyko Panevėžio Beržų progimnazijoje vasario 21 d. Į jį atvyko 260 dalyvių iš Panevėžio, Radviliškio, Ukmergės, Kėdainių, Jonavos, Klaipėdos, Kretingos, Alytaus, Utenos, Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Pasvalio, Rokiškio ir Latvijos Skaistkalnės mokyklų ir ikimokyklinių įstaigų.

Vyko tiesioginė konferencijos transliacija į Airijos lituanistinę mokyklėlę „Gintarėlis“ ir Amerikos lituanistinę mokyklėlę „Lietuvėlė“.

Didelė patirtį gamtotyrinėje srityje sukaupusi Dembavos progimnazija konferencijai parengė tris  pranešimus.

Mokytojos metodininkės Vida Nuobarienė, Dainora Venslovienė ir mokytoja Aldona Klebonaitė  pasidalijo patirtimi apie ekologinių vertybių ugdymą integruojant popamokines gamtos,  muzikos ir šokio veiklas. Jų pranešimas „Ekologija senolių gyvensenoje, dainose, šokiuose ir papročiuose“ sulaukė didelio klausytojų susidomėjimo.

Pradinių klasių mokytoja metodininkė Marytė Trinkūnienė ir biologijos mokytoja A. Klebonaitė pranešimu „Sveikos gyvensenos ugdymas per tiriamąją veiklą“ pristatė pačių sukurtas tiriamųjų darbų metodikas, padedančias mokiniams ugdytis atsakingą požiūrį į savo ir kitų sveikatą.

Geografijos vyresnioji mokytoja Liuda Žilinskienė ir rusų kalbos vyresnioji mokytoja Jekaterina Ledneva klausytojus supažindino su gamtos, geografijos ir kalbų integracijos galimybėmis, pristatė metodus, įtraukiančius mokinius į aktyvias veiklas pamokose ir įgalinančius tęsti jas projektinėse veiklose.

Konferencijoje savo pranešimus taip pat pristatė šalyje žinomi ektoriai: Pasaulio bioenergetikos asociacijos prezidentas, „Žaliosios politikos instituto“ prezidentas Remigijus Lapinskas („Tvarioji plėtra pasaulyje ir Lietuvoje. Ar jaučiate pokyčių poveikį?“), Lietuvos prozininkas gamtininkas, fotografas, aplinkosaugininkas, radijo laidų vedėjas Selemonas Paltanavičius („Kaip pažinti gamtą? Ar to galima išmokti nesimokant?“), ornitologas, gamtos fotografas Marius Čepulis („Patirtis bendraujant su vaikais per neformaliojo ugdymo veiklą“) ir knygos „Tučių šeima gamtinėja“ autorė, žurnalistė Andrė Balžekienė („Gamtinėti. Kodėl ir kaip tai veikia?“).

 


 Savivaldybės informacija
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2018-02-23 10:17:11
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal