Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Daukniūnuose atidaryta dailininkės Emilijos Taločkienės darbų paroda

 

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinyje šiemet išties neeilinė: čia praėjusį šeštadienį atidaryta šalyje žinomos tapytojos Emilijos Taločkienės profesionalių dailės darbų paroda „Mano Lietuva: Kasdienybės audiniai“. Tai pirmasis kartas, kai Vilniuje gyvenanti garsi dailininkė lankėsi šioje gyvenvietėje ir pristatė savo kūrinius.

E. Taločkienė – Lietuvos dailininkų sąjungos narė (suteiktas Lietuvos meno kūrėjo statusas), Vilniaus tapytojų sekcijos, Lietuvos akvarelininkų grupės „Aqua 12“ narė, Lietuvos bajorų Karališkosios sąjungos ir Šv. Kazimiero ordino (Ordo Sancti Casimiri) narė, visuomenininkė. Surengė 58 personalines parodas Lietuvoje ir užsienyje (Baltarusijoje, Lenkijoje, Olandijoje, Rusijoje, Suomijoje ir kt.). Grupinėse parodose savo kūrinius eksponavo daugiau negu 240 kartų Lietuvoje ir užsienyje.

„Kolegos teiravosi, kas tie Daukniūnai. Paaiškinau, kad tai kaimelis netoli Panevėžio. Bet nesvarbu, kokio dydžio gyvenvietė, svarbiausia, kad esi laukiamas ir atsiranda žmonių, norinčių pamatyti tavo darbus“, – kalbėjo dailininkė.

Daukniūnuose veikianti paroda „Mano Lietuva: Kasdienybės audiniai“ yra tik nedidelė dalis iš autorės kuruojamo projekto „Mano Lietuva“. Pastarasis yra kartu su Šv. Kazimiero ordinu 2016 m. veiklą pradėjęs, plačią geografinę aprėptį turintis edukacinis vaikų ir jaunimo dailės projektas, kuriame dalyvauja mokyklos iš įvairių Lietuvos miestų.

Projekto veiklos skatina mokinius pažinti savo valstybės istoriją, kurti ir puoselėti šalies kultūrą ir tapatumą. Jo metu kuria ne tik Lietuvos jaunuoliai iš įvairių šalies vietovių, bet ir profesionalūs dailininkai. Šiuo metu didžioji dalis E. Taločkienės parodos „Mano Lietuva“  eksponuojama Vilniaus apygardos administraciniame teisme.

Šeštadienio popietę vykusios parodos atidarymo metu dailininkė ne tik pristatė savo tapytus kūrinius, bet ir skaitė savo kūrybos eiles. Renginį pradėjome Tautiška giesme, kurią koncertinėje programoje pakeitė Jolitos Rutkauskienės smuiku atliekami kūriniai. Oficialus renginys galop pavirto jaukiu kameriniu vakaru, kai renginio žiūrovai prie arbatos puodelio ėmė klausinėti E. Taločkienę apie kūrybinį procesą, įkvėpimo paieškas įvairiose pasaulio šalyse ir prisiminimus iš vaikystės, praleistos Panevėžio rajone, Paįstrio k.

„Turime unikalią galimybę pabendrauti su Lietuvoje pripažinta menininke, iš arti pamatyti jos paveikslus. Labai džiaugiamės, kad Emilija Taločkienė nepamiršta šio krašto ir savo apsilankymais vis mus nudžiugina“, – sveikinimo žodžius perdavė Lietuvos Respublikos Seimo nario Petro Nevulio padėjėja Vaiva Mockevičienė.

E. Taločkienės parodą nemokamai galima apžiūrėti iki kovo 23 dienos Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinyje (Kapinės g. 2, Daukniūnų k., Panevėžio r.)


 


 

Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinio vadovė Arneta Matuzevičiūtė
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2018-03-12 16:16:14
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal