Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt Renginių kalendorius

 Naujienų prenumerata

„Aukime, kad augintume“ projektas subūrė Pažagienių mokyklos-darželio tėvus aktyvesnei veiklai

 

2015 metų spalio–gruodžio mėnesiai Pažagienių mokyklos-darželio tėveliams buvo ypač aktyvūs ir turiningi. Vykdomas Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos nevyriausybinių organizacijų, dirbančių šeimos gerovės srityje, veiklos projektas „Aukime, kad augintume“ pakvietė mokyklos-darželio šeimas į bendrus užsiėmimus, paskaitas, konsultacijas bei šeimų savaitgalines išvykas. Projekto veiklų metu mokėmės geriau pažinti savo vaikų poreikius, ugdyti tėvystės įgūdžius, mokytis spręsti kylančia problemas, kalbėtis su vaikais tokiomis temomis kaip: mano kūno suvokimas; lytiškumas; patyčios ir smurtas; ankstyvoji paauglystė; santykių tarp sutuoktinių atnaujinimas ir stiprinimas; savęs pažinimas ir savo ir kitų šeimos narių poreikių, jausmų pažinimas, tolerancijos stiprinimas; konstruktyvaus ginčų ir bendravimo kliūčių šeimoje sprendimas ir kt.  

Išvažiuojamųjų šeimų savaitgalių metu veiklos buvo skirtos sutuoktinių, porų tarpusavio santykiams stiprinti, atnaujinti. Jų metu vyko videopaskaitų „Per juokus į geresnę santuoką“ peržiūra. Po videoperžiūrų vyko aptarimai grupelėse, padedant moderatoriams Širvintų šeimos centro savanoriams Neringai ir Raimundui Pilkoms. Tėvų užsiėmimų metu vaikams programą vedė Vikingų kaimo įkūrėjų Juditos ir Mindaugo Korsakų šeima. Išvažiuojamųjų savaitgalių metu šeimos turėjo galimybę geriau susipažinti, pabendrauti neformalioje aplinkoje, pasikalbėti ir pasidalinti savo patirtimis. Vienas išvažiuojamasis šeimų savaitgalis vyko Uliūnų UDC, už šiltą priėmimą – ačiū direktorei Silvijai Barzdienei.

Visos kitos projekto veiklos, tėvų savipagalbos grupių susitikimai, tėvų grupių užsiėmimai, individualios konsultacijos vyko Pažagienių mokykloje-darželyje. Mokyklinukų tėveliams aktualiomis temomis užsiėmimus vedė psichologas Evaldas Karmaza, darželio tėveliams – psichologė Liuda Nikolajeva.

Besibaigiant projektui iškelta idėja steigti Pažagienių mokyklos-darželio tėvų klubą, toliau vykdyti tęstines projekto veiklas, burti ir aktyvinti tėvus, skatinant ir auginant atsakingos tėvystės įgūdžius, kuriant ir didinant šeimų pagalbos vieni kitiems galimybes.

Norime pasidžiaugti aktyviu šeimų dalyvavimu ir tikimės, kad tėveliai, geriau susipažinę vieni su kitais, pajutę ir įsivertinę gautų žinių, patirties, dalinimo su kitais naudą sau ir savo šeimai, toliau tęs projekto „Aukime, kad augintume“ pasiūlytą iniciatyvą. Jau žinome, kad dar keli užsiėmimai vyks pasibaigus projektui, t. y. 2016 m. sausio mėn. Tikime, kad su mokyklos vadovybės geranorišku palaikymu, paskatinimu ir šeimų bei mokyklos-darželio tėvų tarybos aktyviu įsitraukimu, tokios veiklos Pažagienių mokykloje-darželyje taps nuolatinėmis.

Juk augti turime nuolat, tiek augindami savo atžalas, tiek augindami tarpusavio santykius. Ačiū visiems už indėlį įgyvendinant projekto veiklas.


 Projekto vadovė VšĮ „Route-4“ direktorė Rasa Visockienė

 


 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2016-05-11 13:29:39
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal

 
 
 
   

 

KRAŠTO APSAUGOS SAVANORIŲ PAJĖGOS VYČIO APYGARDOS
  5-OJI RINKTINĖ