Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Atvelykio šventė „Rid, rid margi margučiai“

 

Šilų miestelio vaikai su nekantrumu laukė tradicinės Atvelykio šventės „Rid, rid margi margučiai...“ Atvelykis dar vadinamas Vaikų Velykėlėmis. Tą dieną ypač daug dėmesio skiriama vaikams, nes tai – jų šventė. Saulėtą, bet labai vėjuotą balandžio 6 d. popietę  vaikučiai su mamytėmis susirinko į Šilų UDC salę nešini margučiais. Puoselėdamos lietuviškas tradicijas bibliotekininkė Vitalija Žvirblienė ir UDC vadovė Audronė Antanaitienė vaikus pasitiko persirengusios Velykų Bobute ir Kiškučiu.

Pirmiausia Velykė ir Kiškutis supažindino su Atvelykio tradicijomis ir papročiais, vaikučiai pasidalijo mintmis, kaip švenčiamos Velykėlės jų šeimose.

Pirmiausia buvo renkami gražiausi margučiai, kurių savininkai apdovanoti saldžiais prizais. Vaikams teko gerokai pasistengti, demonstruojant vikrumą margučių nešimo šaukšte estafetėse, margutį perduodant iš rankų į rankas, žaidžiant „Supuvusį kiaušinį“. Didelio vaikų entuziazmo sulaukė toliausiai riedančio ir ilgiausiai besisukančio margučio varžybos. Šventės pabaigoje  laukė linksmoji dalis – margučių ridenimas iš lovelio.

Vaikų Velykėlės – lyg jų žingsnis į ateitį. Jeigu vaikai perims mūsų tradicijas, jos tęsis šimtmečiais. Vaikų imlumui nėra ribų ir tereikia tinkamo pavyzdžio, kad jie rinktųsi laiko patikrintas gerąsias tradicijas.


 Šilų UDC informacija
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2018-04-17 14:06:16
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal