Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Artėja seniūnaičių rinkimai

 

Lapkričio 6–17 dienomis Panevėžio rajone vyks seniūnaičių rinkimai. Dvylikoje rajono seniūnijų yra patvirtintos 66 seniūnaitijos. Rinkimai vyks 51-oje seniūnaitijoje, kurioje baigiasi šiuo metu dirbančių seniūnaičių kadencija.

Gyvenamosios vietovės bendruomenės atstovus – seniūnaičius seniūnaitijos gyventojai renka Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo nustatyta tvarka. Iki 2014 m. seniūnaičiai buvo renkami 2 metams, dabar jiems nustatyta 3 metų kadencija.

Seniūnaitijose, kuriose gyvena ne daugiau kaip 500 gyventojų, seniūnaičiai renkami gyventojų susirinkime, kurį organizuoja seniūnas. Rajone yra 24 seniūnaitijos, kuriose seniūnaičiai bus renkami susirinkimuose atviru balsavimu.

Seniūnaitijose, kuriose gyvena daugiau kaip 500 gyventojų, seniūnaičiai renkami apklausiant gyventojus. Apklausos būdu seniūnaičiai bus renkami 27 seniūnaitijose.

Kandidatu į seniūnaičius gali būti pilnametis seniūnaitijos gyventojas, deklaravęs gyvenamąją vietą toje seniūnaitijoje, kurioje siūloma jo kandidatūra.

Seniūnaitis dirba visuomeniniais pagrindais. Jis atstovauja seniūnaitijos gyventojų interesams seniūnijoje, savivaldybės institucijose ir savivaldybės teritorijoje veikiančiose valstybės įstaigose, yra tiesioginis tarpininkas tarp gyventojų ir šių institucijų bei įstaigų.

Seniūnatis gali dalyvauti Savivaldybės tarybos komitetų ir tarybos posėdžiuose, kai svarstomi seniūnaitijos gyventojams svarbūs klausimai, gali pareikšti jų nuomonę apie poreikius ir interesus šiais klausimais, siūlyti problemų sprendimo variantus.

Seniūnaitis taip pat sprendžia aktualiausias bendruomenės problemas prižiūrint gyvenamosios vietovės teritoriją, plėtojant ir organizuojant kultūrinę bei sportinę veiklą.

Savivaldybės tarybos sprendimu, seniūnaičiui su jo, kaip seniūnaičio, veikla susijusioms kanceliarijos, pašto, telefono, interneto ryšio, transporto išlaidoms apmokėti, kiek jų nesuteikia ar tiesiogiai neapmoka savivaldybės administracija, gali būti skiriama ne didesnė kaip 14,48 Eur per mėnesį dydžio išmoka.

Gyventojai seniūnams dar gali teikti pasiūlymus dėl kandidatų į seniūnaičius.

Rinkimų grafikas skelbiamas Panevėžio rajono savivaldybės tinklalapyje www.panrs.lt  skiltyje „Aktualijos“.

Kviečiame aktyviai dalyvauti rinkimuose ir išsirinkti geriausiai seniūnaičių pareigoms tinkančius bendruomenių atstovus.


 Savivaldybės informacija
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2015-10-29 15:48:45
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal