Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Aplinkosaugos projektas „Mes rūšiuojam. Vasara“ kviečia mažinti atliekas bendruomeniškai

 

Startuojantis projektas „Mes rūšiuojam. Vasara“ kviečia bendruomenes rūšiuoti atliekas, rinkti taškus ir laimėti projekto rėmėjų prizus. Bus ne tik renkamos elektronikos, baterijų ir akumuliatorių atliekos, bet, organizatoriai tikisi, projektas stiprins bendruomeniškumo jausmą kartu kovoti su aplinkos užterštumu. 

Nuo projekto pradžios, kaip rodo skaičiai, tai įgyvendinti sėkmingai pavyksta. Kasmet bendruomenių skaičius ir šiuo metu projekte aktyviai dalyvauja per 800. Iš bendruomenių jau surinkta 290 tonų elektros ir elektroninės įrangos bei baterijų atliekų.

„Projekto tikslas – suburti bendruomenes į vieną kumštį ir gyventi gražesnėje ir švaresnėje aplinkoje. Džiaugiamės, kad visi kartu galime kurti aplinką tausojančią visuomenę ir dirbti kaip viena atsakinga komanda šio tikslo link“, –  sako Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacijos (EGIO), Gamintojų ir importuotojų asociacijos (GIA) vadovė Veronika Masalienė.

Atidedantiems ar nerandantiems laiko išgabenti iš namų neveikiančius buitinius prietaisus, elektroniką, baterijas ir akumuliatorius projekto organizatoriai EGIO ir GIA tam sudaro puikias galimybes. Su bendruomene sutartu laiku sutartoje vietoje atliekos bus surenkamos visai šalia namų. Tai ne vienintelis privalumas – rudens pradžioje bus susumuojami atliekų surinkimo rezultatai ir apdovanojami projekte dalyvavę gamtos mylėtojai. 

Pasak projekto organizatorių, pralaimėjusių nebus. Visi projekto dalyviai už surinktus atliekų kiekius pelnys taškus, kuriuos galės keisti į rėmėjų įsteigtus prizus ir paslaugas. Pastarųjų spektras išties didelis, todėl bendruomenės galės rinktis jiems labiausiai tinkantį pasiūlymą. Daugiausiai atliekų projekto metu tarp savo etapo dalyvių surinkusiai bendruomenei bus papildomai skiriami 200 EUR vertės kuponai prekėms įsigyti. 

Projekto „Mes rūšiuojam. Vasara“ partneriai – bendrovės „Atliekų tvarkymo centras“, „Ogmina“ , „Forum Cinemas“, „Skorpiono takas“, „Strategija ir „O‘pen Lietuva“.

Projektas vyks trimis etapais – trečiajame etape (birželio 15 d. – liepos 15 d.) – Vilniaus, Utenos, Panevėžio apskrityse.

Bendruomenes, organizacijas ir visus norinčius projekte dalyvauti gyventojus kviečiame registruotis tel.: 8 (5) 206 0901, 8 684 03 849, elektroniniu paštu info@mesrusiuojam.lt.

Daugiau informacijos apie projektą galima rasti: www.mesrusiuojam.lt arba Facebook paskyroje MesRūšiuojam.

Elektros ir elektroninės įrangos bei baterijos atliekų negalima šalinti į buitinėms atliekoms skirtus konteinerius. Patekusios į aplinką (vandenį, gruntą, atmosferą), atliekos gali užteršti ją pavojingomis toksiškomis medžiagomis (gyvsidabriu, švinu, kadmiu, chromu) ir pridaryti daug žalos gamtai, pakenkti žmonių sveikatai. Perdirbant atliekas gaunamos antrinės žaliavos, kurios ne tik neteršia aplinkos ir nekenkia žmonių sveikatai, bet ir leidžia sumažinti įvairių naujų gaminių savikainą. 


Architektūros skyriaus vyr. specialistė Sigita Biveinienė


  

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2019-06-06 13:21:14
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal