Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

„Ant švarių rankyčių mikrobams ne vieta!“

                  

Gegužės 2–3 dienomis Krekenavos lopšelio-darželio „Sigutė“ vaikai kartu su sveikatos specialiste paminėjo rankų higienos dieną. Ji pasaulyje minima Gegužės 5 dieną.

Vaikams priminta, kada ir kaip plauti rankutes, mažieji mokėsi teisingai atlikti judesius. Atliktas eksperimentas: vaikai sveikinosi vieni su kitais ir taip suprato, kad „baubiukai“ plinta per nešvarias rankas ir daiktus. Žibintuvėliu stebėjo, kiek daug gali būti ant rankyčių mikrobų. Po to stengėsi jų atsikratyti, teisingai plovė rankutes su vandeniu ir muilu. Po eksperimento mažieji suprato, kad norint nusiplauti švariai rankytes reikia įdėti nemažai darbo ir pastangų. O kad pirštukai ir delniukai būtų linksmi, atliko smagią mankštelę. Pelėdžiukų grupės ugdytiniams padalyti „Rankų plovimo dienoraščiai“, kuriuos vaikai galės spalvinti  darželyje ir namie. Atliko kūrybinę užduotėlę „Linksmas ir liūdnas delniukas“.

Vaikai, įgiję asmens higienos įgūdžių pradmenis, tampa mažiau priklausomi nuo suaugusiųjų, savarankiškesni, labiau pasitiki savimi. Supranta, kad dažnai plaunantis rankas galima išvengti daugelio ligų.

Taigi turėtume nepamiršti, kad rankų plovimas mažina hospitalinių infekcijų (HI) bei mirčių skaičių.


 VSPS A. Džiugelytė
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2019-05-08 13:05:39
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal