Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Aktyvus mėnuo Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijoje

Lapkričio mėnesį Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijos mokiniai aktyviai dalyvavo sveikatingumo renginiuose.

Lapkričio 11 d. pirmos klasės mokiniai susipažino su dantukų priešais ir draugais. Užsiėmimo metu kartu su sveikatos specialiste mokėsi taisyklingos dantų higienos, atliko užduotis, piešė, kas dantukams patinka, o kas kenkia.

Lapkričio 13 d. paminėti Europos sveikos mitybos dieną pas pradinio ugdymo mokinius atvyko brokoliukas. Visi kartu linksmai ir išradingai keliavo į Daržovių karalystę. Čia susitiko jos gyventojus: karalienę Morką, karalių Avokadą, princesę Kriaušytę, princą Obuolį, uogas, kitus vaisius ir daržoves. Visus linksmino juokdarys Kivis. Sargybiniai Čili pipirai ir visa jų armija saugojo pilį nuo priešų. Patirti įvairius nuotykius padėjo sveikatos specialistė Sandra Kapeliorienė. Kelionės metu vaikai daug sužinojo apie sveikų produktų  naudą.

Lapkričio 14 ir 28 dienomis 1, 3 ir 4 klasių mokiniai mankštinosi, atlikdami pratimus nugaros raumenims stiprinti. Priminta vaikams, kodėl taip svarbu lavinti laikyseną.

Lapkričio 15 d. 1–3 klasių mokiniai dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Sveikas vaikas“, kurį vedė sveikatos specialistė Marija Kudrevičiūtė. Vaikai matavo cukraus kiekį produktuose: limonade, jogurte, kokakoloje.  Sužinojo, kiek jo galima per dieną suvartoti,  kaip atpažinti pridėtinį ir natūralų cukrų, kuris blogesnis. Dalyvavo estafetėse „Balionas“, „Pingvinukas“, „Lėkštė“, žaidė draugystės žaidimą „Šypsenėlė“.

Lapkričio 21 dieną 2–4 klasių mokiniai išvyko Į „Musės salto“, kur vyko fizinio ugdymo pamoka kitaip. Dalyvavo užsiėmime „Judėk linksmai – gyvenk sveikai“. Mokiniai šokinėjo batutų salėje, laipiojo karstyklėmis, išbandė ekstremalią čiuožyklą, sūpynes ir kitas aktyvias veiklas.

Lapkričio 29 dieną devintokai ir vienuoliktokai dalyvavo praktiniuose užsiėmimuose „Paauglių motyvacijos ir savivertės stiprinimas. Tarpusavio santykiai“, kuriuos vedė „Juodos avies“ lektorės Sigita Andriukevičiūtė ir Laura Stumbraitytė. Jų metu mokiniai būrėsi į ratą, kuriame svarbiausias darbas buvo būti savimi, tokiais, kokiais šiandien norisi. Čia jaunuoliai laisvai reiškė mintis ir jausmus, mokėsi išgirsti bei suprasti kalbantįjį. Tobulino savo asmenybės pažinimą santykyje su grupės nariais, kėlė tikslus. Visas šias veiklas įgyvendinti padėjo Panevėžio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.

Tikimės, kad tokios aktyvios ir praktinės sveikatingumo veiklos padės mokiniams gerinti savo mitybą, fizinę bei psichinę sveikatą, suprasti sveikatos svarbą ir kurti sveikesnę aplinką.


 VSPS A. Džiugelytė
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2019-12-06 15:11:21
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal