Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt




 Naujienų prenumerata



 

Akcija „Apsaugok mane“: mokinių saugumas keliuose – svarbiausia rugsėjo pamoka

 

Ilgiausiai šalyje gyvuojanti socialinė akcija „Apsaugok mane“ šiemet pasitinka 21-ąjį rudenį. Panevėžio rajono savivaldybėje, kaip ir visoje Lietuvoje, rugsėjis tradiciškai skelbiamas saugaus eismo mėnesiu.

Svarbu kreiptis nedelsiant

Akcijos „Apsaugok mane“ iniciatorė, didžiausia draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“, kaip ir kasmet, rugsėjo mėnesį visus Panevėžio rajono mokinius apdraus asmens draudimu. Draudimas galios ištisą parą, jei mokinys nukentėtų eismo įvykyje. Kiekvienam mokiniui dovanojamo draudimo suma – 5 tūkst. eurų.

„Lietuvos draudimas“ apdraudžia visus mokinius, kurie keliauja pėsčiomis ar važiuoja dviračiu. Patekus į eismo įvykį, tėvai ar globėjai kviečiami apie tai iš karto pranešti „Lietuvos draudimui“ telefonu 1828. Užregistravus įvykį, bendrovės specialistai išsamiai paaiškins, ką daryti toliau.

Iš viso nuo akcijos pradžios į „Lietuvos draudimą" kreipėsi beveik 100  rugsėjo mėnesį eismo įvykiuose nukentėjusių moksleivių tėvai, atlyginta žala siekia daugiau nei 40 tūkstančių eurų.

Budrumo reikia ir vairuotojams, ir vaikams

Pasibaigus vasarai į gatves išrieda daugiau vairuotojų, į mokyklas išskuba būriai mokinių. Kol vaikai po atostogų sugrįš į ritmą ir prisimins saugaus eismo taisykles, „Lietuvos draudimas“ ragina vairuotojus keliuose neskubėti ir rugsėjį vairuoti itin atidžiai.

„Vaikų saugi kelionė į mokyklą, būrelį ar namo – visų suaugusiųjų rūpestis ir atsakomybė. Ir prieš 21-erius metus, kai inicijavome akciją „Apsaugok mane“, ir šiemet kreipiamės į vairuotojus – mūsų visų dėmesingumas ir taisyklių laikymasis užtikrina, kad mažieji eismo dalyviai, po vasaros atostogų išsiblaškę ir mažiau atidūs, pasieks mokyklą ar namus saugiai. Raginame visus tėvelius savo vaikams prieš naujus mokslo metus priminti elementarius, bet gyvybiškai svarbius dalykus – kaip tinkamai pereiti perėją, kodėl negalima eiti per gatvę degant geltonam šviesoforo signalui, kaip teisingai vestis dviratį per perėją. Tai gali padėti vaikui reikiamu metu priimti teisingą sprendimą“, – sako „Lietuvos draudimo“ Panevėžio skyriaus vadovas Juozas Trečiokas.

Pasirūpins saugiomis perėjomis

Panevėžio rajone „Apsaugok mane“ ženklu bus pažymėtos ar atnaujintos pėsčiųjų perėjos ties Ramygalos, Paįstrio Juozo Zikaro, Naujamiesčio, Smilgių, Krekenavos Mykolo Antanaičio, Velžio, Raguvos gimnazijomis, Dembavos progimnazija, Vadoklių, Upytės Antano Belazaro, Paliūniškio, Miežiškių pagrindinėmis mokyklomis bei Bernatonių, Piniavos, Pažagienių mokyklomis-darželiais.

„Lietuvos draudimo“ duomenimis, šiemet Lietuvos miestuose ir miesteliuose specialiu akcijos ženklu bus paženklinta apie 1 tūkst. prie mokyklų esančių perėjų, o „Lietuvos draudimas“ iš viso apdraus daugiau kaip 300 tūkst. mokinių.

Akcijos metu planuojama imtis ir kitų saugaus eismo priemonių, kurios padėtų mažinti avaringumą Lietuvos keliuose.



 Savivaldybės informacija
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2020-08-12 16:55:03
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal