Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Ačiū už laisvę

Sausio 13-oji – istorinė diena, kai žmonės, nepabūgę tankų, ginkluoti tik tikėjimu, malda ir daina, kovojo už Lietuvos laisvę ir dėl šių įvykių jaudinosi visa Lietuva.

Laisvės gynėjų dieną Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos mokiniai paminėjo uždegdami žvakutę už tuos, kurie paaukojo savo gyvybes už Lietuvą. Maironiečių būrelio nariai priminė apie masinį Lietuvos piliečių pasipriešinimą Sovietų Sąjungai, kai buvo bandoma jėga atimti gyva žmonių siena apsuptus reikšmingus valstybės objektus. Susikibusi už rankų mokyklos bendruomenė žuvusiųjų atminimą pagerbė tylos minute. Pirmoje pamokoje mokiniai žiūrėjo filmuotą medžiagą apie pilną įtampos ir nerimo Sausio 13-osios naktį, kalbėjosi apie valstybės saugumą, diskutavo, kaip reikia gyventi, kad Lietuva stiprėtų ir joje būtų gera visiems.

Sekmadienį po Šv. Mišių Upytės Šv. Karolio Boromiejaus bažnyčioje sugiedoję Tautišką giesmę, susirinkusieji susibūrė prie Nepriklausomybės paminklo. Maironio „Lietuva brangi“ ir širdingos giesmės – tai jėga, suvienijusi bendruomenę, o amžinai žaliuojančių augalų vainikas, žvakių liepsnelės ir gėlės – padėka už galimybę eiti Laisvės keliu.


 Direktorė Jurgita Zalatorienė
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2019-01-21 11:52:56
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal