Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

2018 m. LUCAS tyrimas: žemės dangos ir žemės naudojimo statistiniai tyrimai

Informuojame, kad Europos Komisijos (EK) statistikos tanyba (EUROSTATAS), siekdama surinkli informacijos apie žemės dangos būklę, žemės naudojimą ir pokyčius Europos Sąjungoje (ES), rengia 2018 m. LUCAS projektą. Tyrimas bus afliekamas 2018 m. kovo-spalio mėnesiais.

EUROSTATAS maloniai prašo vistj žemės savininklų, žemės ūkio bendrovių ir atsakingų valdžios institucijų bendradarbiauti, ypač suteikiant prieigą prie žemės sklypų ir leidimą paimti dirvožemio mėginių.

Specialistams yra duoti aiškūs nurodymai pažymėti žemėlapyje ir nufotografuoti parinktą teritoriją stengiantis niekam netrukdyti ir nepridaryti jokios žalos, įskaitant bet kokius tyrimo vietoje augančius pasėlius.

Lietuvoje bus tiriamos 2817 vietos. Tyrimus atliks S/A Vldes eksperti. Tiriamos vietos gali būti bet kokios (laukai su pasėliais, ganyklos, miškai, apstatytos teritorijos, transporto tinklai ir t t). Ekspertus domina žemės danga ir žemės naudojimas, drėkinimo sistemos valdymas bei statiniai konkrečioje vietoje.

Be to, vienoje iš 248 vietų bus paimamas dirvožemio paviršiaus mėginys. Jis bus  ištirtas  laboratorijoje  ir  naudojamas vertinant aplinkos veiksnius, naujinant Europos dirvožemio žemėlapius, tvirtinant dirvožemio modelius ir  nustatant  organinės  anglies  kiekj  dirvožemyje  (organinė anglis yra svarbus klimato kaitos veiksnys).

Šešiolika vietų bus paimamas dar vienas drvožemio mėginys, pagal kurj bus analizuojama dirvožemio biologinė įvairovė.

Atkreipiame dėmesį į tai, jog surinkli duomenys bus naudojami tik statistikos Europos mastu tikslais. Asmenų ar nuosavybės informacija nebus pateikiama. 2018 m. LUCAS tyrimo metu gauti duomenys nebus naudojami kontroliuojant žemės ūkio dotacijas, nes tam netinka.

Jei norėsite gauti dirvožemio analizės rezultatų kopiją, infofmuokite tyrimą atlikusį ekspertą ir pateikite visą kontaktinę informaciją (vardą, pavardę, adresą, telefono numerį ir el. p. adresą).


Žemės ūkio skyriaus vyriausioji specialistė Zita Bakanienė
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2018-05-30 16:16:29
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal