Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

17-oji kraštiečių šventė Raguvoje „Kaip gera grįžti man tėviškėn“

 

Vasara toks metas, kuomet norisi susitikti su seniai matytais giminaičiais ar bičiuliais, aplankyti primirštas vietas. Raguvos krašto žmonės tokią progą turi rugpjūtį, per Žolinių atlaidus. Tai sena šio krašto tradicija, jau peraugusi į susitikimą „Kaip gera grįžti man tėviškėn“.

Praėjusį savaitgalį mūsų miestelis sulaukė gausybės svečių, kurie myli savo gimtinę, kraštą, kuris jiems brangus ir kupinas įvairiausių prisiminimų. Šventės organizatoriai pasirūpino, kad jau nuo pat ryto atvykę kraštiečiai ir jų svečiai turėtų veiklos.

Aktyvaus gyvenimo mylėtojai dalyvavo sporto varžybose, meno mylėtojai turėjo puikią progą stebėti Miežiškių kultūros centro Nevėžio padalinio suaugusių teatro studijos „Plepys“ spektaklį „Nepaprasta naujiena“ (vad. Rita Gribauskienė) ir taip pat aplankyti puikią kraštietės siuvinėtų paveikslų parodą, kuri eksponuota bendruomenės namuose. Centrinėje miestelio aikštėje smagių pramogų rado mažieji šventės lankytojai. Visi besidomintys namudininkų ir amatininkų gaminiais lankėsi mugėje ir įsigijo patinkančius gaminius, klausėsi Trakiškio žolininkių (vad. Vilija Šaparnienė) pasakojimų ir patarimų apie vertingus mūsų krašto augalėlius ir jų gydomąsias savybes. Kvapai viliote viliojo smaližius ragauti įvairiausių skanėstų. Artėjant vakarui į šventinį koncertą rinkosi muzikiniai kolektyvai ir šokėjai iš Panevėžio, Pasvalio, Biržų rajonų. Suplazdėjus istorinei Lietuvos vėliavai, kurią iškėlė seniūnas Juozas Skorulskis ir Panevėžio rajono savivaldybės tarybos narys Algimantas Birbilas, prasidėjo vakaro programa. Joje netrūko skambių dainų ir smagių šokių. Buvo demonstruojami autentiški lietuviški austiniai audeklai (meninė Silvijos Pranauskės interpretacija). Taip pat nertų vasariškų skėčių paroda (aut. Rima Žudienė), kurią pristatė Raguvos trečiojo amžiaus universiteto studentai, pažirę po aikštę tarytum iš senovinio kino filmo. Į šokio sūkurį visus šventės dalyvius įsuko senos geros lietuviškos dainos, kurias atliko mūsų miestelio dainininkai. Atėjus vidurnakčiui ištvermingiausius linksmino ir kaip reikiant prakaitą braukti privertė energingieji „Tautinio brando“ vaikinai Andrius ir Domantas.

Šventės organizatorių ir svečių vardu dėkojame Panevėžio rajono savavivaldybei, UAB „Raguvos baldai“ ir ko, UAB „Eksmeda“, UAB „Sontena“, VK „Žemdirbių globėjas“, UAB „Radviliškių kepykla“, Vytauto Baliūno įmonei, verslininkei Jolantai Šeštokienei, ūkininkams: Tomui Mulevičiui, Mindaugui Kubiliui, Valdui Vaičiuliui, Irenai ir Arūnui Aleliūnams, Egidijui ir Jovitai Šikšnams, „Raguvos gėlės“, Raguvos seniūnijai ir bendruomenei, kad nelikote abejingi ir prisidėjote finansine parama, darbais, reklama, idėjomis ir patarimais rengiant šią šventę.


 RKC meno vadovė Ina Kuodienė
 Fot. Valdo Somovo
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2018-09-20 15:28:49
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal