Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Smilgių etnografinės sodybos langinės sužydo spalvomis

 

Siekiant tęsti jau tradicija tapusią vaikų ir jaunimo meninio ir kultūrinio ugdymo kaimo vietovėse iniciatyvą, Panevežio rajono Smilgių kultūros centras organizavo kasmetinę vasaros stovyklą ,,Etnosmilga – 2018“.

Jau nuo 2012 m. vykdomos etninės kultūros tematikos edukacinės vaikų ir jaunimo  stovyklos. Kaip rodo patirtis, vaikų ir jaunimo tiesioginis įsitraukimas į vasaros stovyklos metu organizuojamas veiklas skatina jų norą domėtis etnine kultūra, ieškoti savojo identiteto.

Vaikai ir jaunimas naujas žinias, patirtį, įgūdžius tarsi veria kaip uogas ant smilgos. Šis etninės kultūros pažinimo patyrimas yra svarbus skatinant stovyklos dalyvių pilietiškumo bei kultūrinio sąmoningumo ir raiškos gebėjimus, kurie identifikuoti tarp svarbiausių bendrųjų gebejimų, numatytų Europos Parlamento ir Tarybos rekomendacijoje „Dėl jų viso gyvenimo trunkančio mokymosi gebėjimų“.

Stovyklą lankė 20 vaikų iš Panevėžio, Radviliškio, Pakruojo rajonų. Stovyklos metu pristatytos veiklos, apimančios kelias  temas.

Namų puošybos tradicijų puoselėjimas – supažindinimas su senųjų pastatų architektūra ir puošybos elementais. Langinių  tapymas.

Grojimas senoviniais instrumentais – stovyklos metu dalyviai mokėsi groti senoviniais muzikos instrumentais: skudučiais, ragais, daudytėmis, penkiastygėmis kanklėmis, skrabalais, besetle.

Dainos ir šokiai – neatsiejama tradicinės kultūros dalis, kaip ir senoviniai piemenų žaidimai bei rateliai.

Stovyklautojai lankėsi Krekenavos regioniniame parke, įkopė į Čičinsko kalną.

Stovyklos programa parengta remiantis neformaliojo ugdymo principais, kurių paskirtis – ugdyti vaikų ir jaunimo gyvenimo įgūdžius, asmenines, socialines ir kitas bendrąsias kompetencijas. Vasaros stovyklos dalyviai, susipažinę su kultūrinėmis tematikomis,  turėjo galimybę rinktis, kurios veiklos jiems įdomesnės.

Programa buvo derinama, atsižvelgiant į dalyvių poreikius, galimybes, gabumus.

Stovykla organizuojama autentiškoje aplinkoje, kurioje dalyviams suteikiama galimybė saugiai interpretuoti, pritaikyti naujas žinias bei įgūdžius. Stovyklos organizatoriai sukaupė ilgametę bendravimo su vaikais ir jaunimu patirtį, taiko mokymosi ir gyvenimo kartu metodus, dalyviai įgauna unikalią patirtį mokydamiesi vienas iš kito.

Dėkojame visiems dalyviams, tėvams, stovyklos vadovams: mokytojui metodininkui Arūnui Stankui, dailininkui kūrėjui Artūrui Stančikui, meno vadovei Nijolei Vidžiūtei.


 Smilgių kultūros centro direktorė Lina Narkevičienė 
  Nuotraukos Inetos Tumienės
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2018-08-30 08:45:58
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal